Ремонт підземних споруд та гідроізоляція | URETEK Baltic

Ремонт підземних споруд та гідроізоляція

Геополімерні смоли можуть використовуватись для гідроізоляції та укріплення підземних споруд.

Крім того, геополімери дозволяють здійснювати гідроізоляцію та відновлення підземних ємностей, колодязів, колекторів, паливних резервуарів, трубопроводів, шахт, підвалів та інших об’єктів.

Такі підземні споруди з часом можуть покриватися мікротріщинами, через які проникають рідини з інженерних мереж або поверхнева вода. У багатьох випадках швидкий ремонт, заміна пошкоджених елементів або закладання тріщин не забезпечують повної гідроізоляції. Крім того, тріщини можуть виникати внаслідок змін властивостей ґрунту навколо споруди.

Якщо стіни підземної конструкції почали протікати, це часто свідчить про те, що ґрунт довкола ослаблений, розмито або втратив щільність. У такій ситуації, окрім закладання тріщин і відновлення самої конструкції, необхідно також укріпити ґрунт. Це можна зробити шляхом підвищення щільності ґрунту за допомогою геополімерів URETEK.

Переваги геополімерних смол

Основною перевагою геополімерів URETEK є те, що матеріал не реагує з водою. Геополімери просто витісняють воду в навколишнє середовище. При ін’єкції геополімерів у слабкий вологий ґрунт вода витісняється, а сам ґрунт стає міцнішим і щільнішим.

Крім того, ґрунт, укріплений і ущільнений за допомогою геополімерів, має знижену здатність до вбирання вологи. А сам об’єкт у зоні ін’єкції стає водонепроникним.

Обробка стін у шахтах і тунелях

Тунелі, трубопроводи, шахти та інші подібні споруди часто монтуються з використанням збірних елементів. Геополімерні смоли можна застосовувати для гідроізоляції пошкоджених компонентів таких конструкцій, а також для заповнення швів і з’єднань між збірними елементами. Смоли вводяться шляхом ін’єкції в ґрунт, що прилягає до пошкоджених ділянок і з’єднань між елементами.

Ін’єкцію можна виконувати з поверхні, без розкопування пошкодженої конструкції, або безпосередньо зсередини тунелю чи шахти (де це можливо). Під час ін’єкції геополімерний матеріал може навіть досягти порожнини шахти чи тунелю — це свідчить про високу якість виконаних робіт. Надлишковий матеріал легко видаляється з внутрішніх поверхонь.

Зниження водопроникності ґрунту

Ще однією причиною погіршення гідроізоляції підземних споруд (підвалів, фундаментів тощо) є неналежна якість ущільнення ґрунту, що прилягає до стін конструкції. Такий ґрунт втрачає свої водовідштовхувальні властивості та частіше вологіє, що своєю чергою негативно впливає на стіни споруди.

Цей процес можна зупинити шляхом ущільнення ґрунту за допомогою ін’єкції геополімерів. Ін’єкція геополімерів зменшує водопроникність ґрунту, що опосередковано робить конструкцію водонепроникною.


Безкоштовна консультація +372 506 5959