Геополімери широко використовуються при ремонті та реставрації виробничих та промислових об’єктів.
Геополімерні смоли підходять як для зміцнення фундаменту вже працюючих об’єктів, так і для модернізації невикористовуваних об’єктів перед введенням більш потужного обладнання.
Багато промислових і виробничих об’єктів регулярно зазнають перевантаження. Залежно від їх специфіки, такі перевантаження можуть мати як статичний, так і довготривалий динамічний вплив.
Такі навантаження призводять до ущільнення ґрунту під плитами підлоги першого поверху та різними частинами фундаменту. Це часто супроводжується просіданням фундаменту та підлоги, що призводить до пошкоджень будівельної структури. Просідання можна усунути за допомогою методу ін’єкції геополімерних смол.
Усунення структурних пошкоджень будівлі
Однією з часто повторюваних проблем під час робіт є використання мостових кранів. При переміщенні важких вантажів опори крана піддаються нерівномірному динамічному навантаженню. В результаті ґрунт під деякими опорами може ущільнюватися більше, ніж під іншими опорами, і вся структура стикається з нерівномірним просіданням. Якщо опори крана є частинами несучої конструкції, це може призвести до потенційного обрушення всієї структури.
Для зміцнення несучого каркаса будівлі та стабілізації стану мостового крана необхідно ввести геополімерну смолу в ґрунт під просілою опорою фундаменту. Це, ймовірно, покращить не лише стан крана, але й структури в цілому.
Укріплення фундаменту промислових об’єктів
Геополімерні смоли можуть бути введені для укріплення ґрунту під фундаментом промислових об’єктів без порушення виробничого процесу. Ін’єкція проводиться за допомогою малих мобільних пристроїв, що вводять геополімерний матеріал через технічні отвори, просвердлені в підлозі або поверхні, що прилягає до будівлі (ґрунт). Ін’єкція геополімерних смол використовує труби з малим діаметром. Матеріал розширюється і твердне всього за кілька хвилин.
Збільшення потужності підприємств
Поновлення використання покинутих або не використовуваних промислових об’єктів часто супроводжується необхідністю введення більш потужного обладнання. Це призводить до збільшеного навантаження на підлогу першого поверху та фундамент. Якщо такі навантаження перевищують максимальний ліміт, ґрунт під підлогою або фундаментом потребує зміцнення.
Зміцнення фундаменту за допомогою геополімерів здійснюється за методом Deep Injection, який дозволяє вводити матеріал глибоко в ґрунт. Крім того, при зміцненні підлоги першого поверху можна використовувати метод Slab Lifting для виконання ін’єкцій. Ін’єкцію можна проводити як до, так і після встановлення нового обладнання. Ін’єкція геополімерів триває до того часу, поки несуча здатність ґрунту під конструкцією не відповідатиме стандартному значенню.