Тріщини в стінах і підлозі будинку можуть з’явитися внаслідок просідання фундаменту через ослаблення ґрунту під будівлею. | URETEK Baltic

Тріщини в стінах і підлозі будинку можуть з’явитися внаслідок просідання фундаменту через ослаблення ґрунту під будівлею.

Praod võivad majade seintesse ja põrandatesse tekkida vundamendi vajumise tagajärjel, kui hoone aluspinnas nõrgeneb

Щоб усунути тріщини, насамперед потрібно ліквідувати причину їх виникнення — тобто укріпити ґрунт і підняти фундамент до проєктної висоти. Це можна легко зробити за допомогою технології ін’єкції геополімерів URETEK.

Стан приватного будинку, зокрема, залежить від стану ґрунту під спорудою. Фундамент чинить тиск на ґрунт і тому з часом може просідати. Будинок залишається стабільним, доки просідання не перевищує допустимих меж. Якщо ці межі перевищено, і просідання фундаменту є нерівномірним, необхідно вжити заходів для вирішення проблеми.

У разі просідання фундаменту існує загроза пошкодження підлог, несучих і ненесучих стін, стель і перегородок. Ці конструкції можуть тріскатися, віконні й дверні прорізи — деформуватися, інженерні мережі — руйнуватися тощо. У таких випадках латання тріщин у підлозі та стінах є неефективним, оскільки не усуває причину їх виникнення — якою в багатьох випадках є ослаблення ґрунту під спорудою.

Ослаблення ґрунту може бути спричинене недбало виконаними будівельними роботами, наприклад, недостатнім ущільненням ґрунту під будівлею. Також зміна властивостей ґрунту може відбуватись унаслідок пошкодження водо- чи каналізаційних труб або підземних резервуарів. Ослаблення ґрунту може бути викликане і зміною рівня поверхневих вод.

Укріплення ґрунту та стабілізація фундаменту

Традиційно для укріплення ґрунту під будівлею та підняття фундаменту використовувалась важка техніка. Мешканцям доводилося залишати помешкання на час ремонту, а для доступу до фундаменту виконувалися масштабні земляні роботи. У таких випадках роботи з укріплення ґрунту та стабілізації фундаменту тривали від 1 до 1,5 місяця.

Сьогодні, завдяки методу ін’єкції геополімерів URETEK, ґрунт можна укріпити, а фундамент підняти всього за два–три дні. При цьому немає потреби в демонтажі чи капітальному ремонті, а мешканці можуть залишатися у будинку. Усі роботи з ін’єкції геополімерів виконуються ззовні по периметру будівлі або всередині, без використання важкої техніки.

Ін’єкція геополімерів

Існує два методи ін’єкції геополімерів URETEK, які застосовуються для усунення тріщин у підлогах і стінах приватних будинків. Метод Deep Injection дозволяє підняти фундамент і укріпити ґрунт на значній глибині. Натомість метод Slab Lifting дає змогу підняти бетонні плити першого поверху шляхом ін’єкції геополімерної смоли безпосередньо під плиту, між плитою та ґрунтом.

Після ін’єкції геополімерна смола швидко розширюється, заповнюючи всі порожнечі та пустоти, укріплюючи ґрунт і створюючи вертикальний тиск. Смола досягає остаточної структури та твердне впродовж 15 хвилин. У випадку ін’єкції в надмірно вологий ґрунт геополімер витісняє вологу, одночасно зміцнюючи основу.

Процес підняття конструкцій і усунення тріщин контролюється за допомогою лазерного рівня з точністю ±1 мм. Ін’єкції виконуються через технічні отвори діаметром 12–16 мм, просвердлені в бетонній підлозі першого поверху або в ґрунті навколо будівлі.


Безкоштовна консультація +372 506 5959